Bydgoszcz


Bydgoszcz leży na szlaku przejazdowym prowadzącym z południa na północ kraju, zachęcamy więc do odwiedzenia naszego miasta, bogatego w różne atrakcje turystyczne i kulturalne, a także w zabytki wśród których jest piękny późnogotycki kościół Farny XV wieku Kościół Klarysek, Wieczne Spichrze i inne cenne ośrodki. Na uwagę również zasługuje Stare Miasto położone w meandrach rzeki Brdy, Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska oraz Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną.
W sezonie letnim po Brdzie kursuje tramwaj wodny, dzięki któremu można poznać Bydgoszcz od innej strony.
Możemy pochwalić się najstarszą czynną w Polsce Sztuczną Drogą wodną (Kanał Bydgoski).
Na terenie miasta znajduje się największy w Polsce park miejski (Myślęcinek), położony zaledwie 3 km od centrum Bydgoszczy, urzeka pięknem natury, pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportu.
Niecodzienną atrakcją Bydgoszczy jest figura mężczyzny wiszącego nad Brdą niedaleko Starego Miasta, przykuwa ona wzrok każdego przechodnia.

 

Bydgoska Bazylika


Wizytówka Bydgoszczy zachwyca za każdym razem, jest piękna i ogromna bez przesadnych zdobień, w nocy fantastycznie oświetlona .

 

Filharmonia Pomorska


Fantastyczny obiekt z cudowną akustyką . Obiekt ściśle powiązany z rozwojem powojennej Bydgoszczy, ulokowany w reprezentacyjnej części starej Bydgoszczy , pośród rozłożystych drzew i innych pięknych budowli.

 

Opera  Nova


Jeden z nowocześniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Nowoczesny gmach malowniczo usytuowany nad brzegiem Brdy Opera Nova posiada bogaty repertuar obejmujący dzieła operowe, baletowe, operetki i musicale.

 

Wenecja  Bydgoska


Najpiękniejsze niezwykle klimatyczne miejsce w centrum Bydgoszczy, miejsce spacerów i odpoczynku.

 

Stary Rynek


Główny i najstarszy rynek w Bydgoszczy, funkcjonuje od nadania praw miejskich. Stanowi miejsce głównych wszystkich uroczystości i imprez masowych.  Jest również miejscem sentymentalnych spotkań mieszkańców i turystów, można tu rozkoszować się smakami dobrych kuchni licznych lokali.

 

Śluzy - Kanał Bydgoski


Mała wycieczka na odcinku  Wyspy Młyńskiej do Śluzy Prądy dzięki której można zwiedzić kilka czynnych śluz, obejrzeć mechanizmy, wrota i zbiorniki teren ładnie zagospodarowany, bardzo dużo zieleni latem a jesienią wspaniałe kolory, znakomite miejsce zabaw i odpoczynku

 

Myślęcinek


Największy w Polsce park miejski, położony zaledwie 3 km od centrum Bydgoszczy, urzeka pięknem natury, pozwala na aktywny wypoczynek, relaks i uprawianie sportu.  

Stadion  Zawisza


Pięknie wkomponowany w infrastrukturę Osiedla Leśnego kompleks sportowy . Stadion lekkoatletyczny jest naszą perełką wśród tego typu obiektów . Jego położenie przyciąga wzrok każdego turysty.

 

projekt:
maksite
pfr
Rezerwacja
telefoniczna
+48 52 342 29 41
 

Hotel ** Hawana


ul. Boczna 29, Bydgoszcz
mob. +48 796 42 92 62 (+48 796 HAWANA)
+48 52 343 62 90
e-mail: recepcja@hotelhawana.pl
facebook g+